Anasayfa

ÇAFAD VII. ULUSLARARASI TROYA HALK DANSLARI VE MÜZİK FESTİVALİ 28-31 EKİM 2021 TARİHLERİ ARASINDA ÇANAKKALE'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. Festivale, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Arnavutluk, Polonya ve Festival ev sahibi olan ÇAFAD halk Oyunları Ekibi ile Çanakkale Bir Deniz İki Yaka Derneği katıldı
04.11.2021
ÇAFAD & SERENITY tarafından düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Halk Dansları ve Müzik Festivali 22-26 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Festivale Endonezya, İran, Ukrayna'dan 2 farklı grup, Bulgaristan’dan iki farklı grup, Kazakistan’dan bir müzik grubu, Türk Folklor Kurumu Ekipleri ve Festival ev sahibi ÇAFAD Halk Oyunları Ekibi ile Çanakkale Bir Deniz İki Yaka Derneği katıldı.
04.11.2021
ÇAFAD VI. ULUSLARARASI TROYA HALK DANSLARI VE MÜZİK FESTİVALİ 23-27 EYLÜL 2021 TARİHLERİ ARASINDA ÇANAKKALE'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 1 ÜLKEDEN EKİBİN VE TÜRKİYEDEN 4 FARKLI İLDEN 7 EKİBİN KATILDIĞI ETKİNLİK COSKULU GEÇTİ. FESTİVALİMİZE KUZEY MAKEDONYA EKİBİ, TÜRKİYEDEN İSE İZMİR, BURSA , ERZURUM VE ÇANAKKALE EKİPLERİ KATILDILAR.
04.11.2021
01.10.2021
 3 İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 100. YILINDA AKİF DOSTU ŞEHİRLER PROJESİ
1 KASIM'DA BURSADAYIZ...
YER:TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ
SAAT:19:30
ÜCRETSİZ ETKİNLİĞİMİZE BÜTÜN BURSA HALKI DAVETLİDİR.


ÇAFAD&SERENITY ULUSLARARASI HALİKARNAS HALK DANSLARI VE MÜZİK FESTİVALİ

BODRUM 17-21 2021 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA BODRUM KALESİ VE OASİS AVM SAHNESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Festivalimize yurt dışından katılan UKRAYNA (Radist/Joy), KUZEY MAKEDONYA (Drita a Dervenit) , KUZEY MAKEDONYA (Kud Falanga 2019) ekipleri Bodrum halkını renkli ve heyecanlı dansları ile buluşturdu. Ülkemizden ise HATAY (Folklor Eğitim Merkezi), BOFAD (Bodrum Folklor Araştırma ve Turizm Derneği), MIFAD (Milas Folklor Araştırma Derneği) sahne alarak görsel şölen yarattılar. Son olarak festivalin ev sahibi ÇAFAD (Çanakkale Folklor Araştırma Derneği) Halk Oyunları ve Sirtaki Topluluğu hazırlamış oldukları danslarını icra ettiler. Kalabalık seyirci kitlesi ile izlenen gösteriler büyük ilgi topladı.
Festivalin seneye 24-28 Haziran 2022 tarihinde olacağı duyuruldu.ÇAFAD V. ULUSLARARASI TROYA HALK DANSLARI VE MÜZİK FESTİVALİ

8-12 TEMMUZ 2021 TARİHLERİ ARASINDA ÇANAKKALE'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

3 ÜLKEDEN 4 FARKLI ULUSLARARASI EKİBİN VE TÜRKİYEDEN 5 FARKLI İLİN KATILDIĞI ETKİNLİK COSKULU GEÇTİ.

FESTİVALİMİZE KUZEY MKEDONYA'DAN İKİ EKİP, UKRAYNA, BOSNA HERSEK, TÜRKİYEDEN HATAY, BURSA VE ÇANAKKALE EKİPLERİ KATILDILAR.
ÇAFAD SELANİKDE ATATÜRK'ün evinde resmi törende idi. 

Selanik Baş konsolosu Sayın Orhan Yalman Okan'ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ÇAFAD tarafından Atatürk'ün sevdiği şarkılar, zeybek ve karadeniz halk oyunları sergilendi.

29 NİSAN DÜNYA DANS GÜNÜ KUTLAMALARI

ÇAFAD'ın kalabalık ailesi Dünya Dans Gününde Sirtaki'den Karadeniz'e beş yöreyle Çanakkale'ye dansı yaşattı. 

I. ULUSLARARASI TROYA ÇOCUK HALK DANSLARI FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİ! 

22 Nisan günü aynı anda dört ilçe ve Avm'de yapılan gösterilerden sonra 23 Nisan akşamı İskele meydanında ÇAFAD'ın organize ettiği uluslararası halk dansları festivali galası sahnelendi. Festivalde19 farklı ülke ve 10 şehir üç gün boyunca gösterilerini sergiledi. Ulusal ve yerel medyada haberlere konu olan festivalimizden kareler;


ÇAFAD
1.ULUSLARARASI TROYA HALK      DANSLARI FESTİVALİ
 
19 faklı ülkenin, ve 20 Türk ekibin katılacağı devasa uluslararası  festivalle 23 Nisan'ı tüm neşesiyle kutlamaya hazır mısınız? 

21 Nisan 17.00: Golf çay bahçesinden başlayacak renkli Kortej yürüyüşü ve açılış seremonisi

23 Nisan 19.00:  İskele meydanı Büyük gala gösterisi. 

ÇAFAD ÇANAKKALE RUHUNU KIRKLARELİ'DE
                        CANLANDIRDI!  Yaklaşık 90 öğrencinin görev aldığı Bu Toprağın Çocukları projesinin ikinci gösterisi Kirklarelinde yapildi...Çanakkale savaşları zamanında yaşanan hikayelerin ve kahramanlık destanının anlatıldığı oyun 680 kişi tarafından ayakta alkışlandı...Duygulu anların yasandğı gecede minik danscilarin performansı izleyenleri hayranlik icinde birakti.   Icisleri Bakanligi Prodes tarafindan desteklenen bu projenin üçüncü ayağı 31 Mart C.tesi Ayvalik Ismet Inonu kultur Merkezinde saat 19.30'da, dördüncü ayağı ise 1 Nisan Pazar günü Balikesir Lisesi Tiyatro salonunda saat 19.30 da sergilenecek...

   Canakkale ruhunu cevre il ve ilçelerde ilkokul seviyesinde cocuklar ile anlatan CAFAD yetkilileri ; Projemize destek veren İçişleri Bakanligina, Barbaros Hayrettin Pasa Ilkokuluna degerli velilerimize ve bu projede bizlerle kuliste beraber olan üniversite ögrencilerimize tesekkur ediyoruz dediler..


ÇAFAD HALK OYUNLARI

2017 -2018 YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

HALK OYUNLARI : İZMİR- ÇANAKKALE  ( ZEYBEK )
                              ANTEP-BİTLİS           ( HALAY )
                              TEKİRDAĞ                 ( KARŞILAMA )
                              KARADENİZ-ARTVİN ( HORON-BAR )
                              
FETHİYE-BURDUR      ( TEKE )
                              ROMAN 

35 YAŞ ÜSTÜ HARMANDALI ( ERKEK-BAYAN )
DÜĞÜNLERE ÖZEL EŞLİ HARMANDALI 
KINA VE DÜĞÜNLER İÇİN EKİP 

İKİ YAKANIN DANSLARI SİRTAKİ  :
* HASAPİKO    * ZORBA   * ZEYBETİKO 
Çalışmaları....


HALK OYUNLARINDA İSTENİLDİĞİ KADAR YÖRE SEÇEBİLME SANSI

YURT DIŞI FESTİVALLERİ 2018

ŞUBAT 2018 PRAG FESTİVALİ
HAZİRAN 2018  OHRİD FESTİVALİ
TEMMUZ 2018 BARCELONA FEST.
AĞUSTOS 2018 RİMİNİ İTALYA FEST
HALK OYUNLARI KAYIT FORMU