AKİF DOSTU ŞEHİRLER" PROJESİNİN 2.AYAĞI 1 KASIM DA BURSADA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

   İçişleri Bakanlığı PRODES tarafından desteklenen proje Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün AKİF resim sergisi ile başladı. Fonda yarışmaya giren istiklal marşlarının bestelerinin çalındığı sergi büyük bir beğeni ile gezildi.

   Programın açılışını ÇAFAD Başkanı ve Proje Koordinatörü Selim YAZAN gerçekleştirdi. Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Mehmet KURTOĞLU Akif ile ilgili bir söyleşi ile programa katkı sundu.        22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk ANBARCIOĞLU'nun Akif’in BÜLBÜL şiirini yorumlaması büyük bir ilgi ile izlendi. Daha sonra Akif şiirlerinden oluşan besteler ve Akif’in sevdiği parçalar, Çanakkale Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmenleri ve Çanakkaleli müzisyenler tarafından icra edildi.

   Akif Dostu şehirler Halk Oyunları gösterilerinde Bursa da bulunan Halk Oyunları Derneklerinin programa katilimi ile gerçekleştirildi. Programa Uludağ’ın Efeleri, Yaren Halk Oyunları Derneği, Orhangazi Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Anadolu’nun Renkleri Halk Oyunları Derneği ve proje sahibi ÇAFAD Halk Oyunları topluluğu katıldı.

   Programa Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili, Süleyman ÇELİK, 22.Dönem Bursa Milletvekili Faruk ANBARCIOĞLU, Bursa Kültürel Tanıtım Derneği Başkanı Sadık GÜRAY, THOF Merkez Hakem Kurulu Başkanı Adnan SELÇUK, HALKSAM Üyesi Süleyman SARU, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Akademisi Müdürü Erdinç ERTÜZÜN, Bursa Çanakkaleliler Derneği Başkanı Hidayet SAAT ve Bursalı Sanatseverler katildi.

  
489 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın